Anasayfa Hakkımızda Üretim Ürünler Galeri Bağlama Yapımı İletişim

Hasan Usta (Hasan GÜLASLAN)

1963 yılında Malatya’nın Yazıhan ilçesine bağlı Korucuk köyünde doğdu. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra Malatya’da bir mobilya ustasının yanında çırak olarak çalışmaya başladı. 1978-1979 yıllarında İstanbul’da, yine mobilya yapım işinde çalıştı. 1980 yılında Elvis Müzik Aletleri Yapım Atölyesinde, bağlama yapım işine başladı. O günlerde sıra bağlama (öğrenci bağlaması) yapımıyla uğraşsa da, “Bir gün büyük ustalara bağlama yapacağım.” hayali de aklına düşmüştü.
Askerlik sonrası İzmir’e gelen Hasan Usta, bir süre değişik atölyelerde çalıştıktan sonra, hayalini gerçekleştirmek için bağımsız çalışmaya başladı. Yaptığı bağlamalarda Hasan Gülaslan ismini kullanıyordu artık.
Hasan Ustanın Atölyesi, Ege Üniv. DTHM Konservatuarı öğretim üyeleri ve öğrencileri ile TRT İzmir Radyosu sanatçılarının uğrak yeri olmuştu. Aynı dönemde “Yorum Müzik Evi” olarak firma ismini kullanmaya başladı.
Firmanın temel ilkesi belliydi: Kaliteli, garantili ve beğendirmek şartı ile bağlamalar yapmak.
Bu güne kadar bir çok profesyonel kullanıcıya beğendirmek şartı ile bağlama yapmış olan Hasan usta;
“Hala öğrenilecek çok şey var. Çalgı yapımcısının ustalığı, kendi becerileri ve çalışmalarının yanı sıra, kullanıcıların talep ve yorumları ile gelişir. Bu sebepledir ki, en acemi kullanıcıların da duygu ve düşüncelerini anlamaya ve onlardan olumlu sonuçlar çıkarmaya çalışıyorum.” diyor.

Elektro Bağlama
Özel İşcilikli Bağlama
Sedefli Özel
buzuki (bouzouki)
sayfa değişikliği
devamı
 
Buzuki üretimimiz başlamıştır...
siparişleriniz için iletişime geçiniz ...
devamı
 
info@yorummuzik.com adresine atmış olduğunuz maillere en kısa sürede cevap verilecektir.saygılarımızla...
devamı
 
sayfamız yenilendi...
devamı